poznaj producenta


Buerstner

Niemiecka precyzja

Bürstner należy do jednej z najbardziej rozpoznawanych i popularnych marek producentów przyczep i kamperów. Także w Polsce. Pierwsze pojazdy kempingowe tej marki powstały pół wieku temu.

Choć historia marki sięga już lat dwudziestych ubiegłego wieku, początkowo była to… stolarnia przemysłowa. Pierwsza przyczepa, wykonana jeszcze wtedy ręcznie, trafiła do prywatnych odbiorców trzydzieści lat później: pod koniec lat pięćdziesiątych.

W 1976 roku Bürstner rozpoczął podbój Europy – wyszedł z ofertą poza rynek niemiecki. W latach osiemdziesiątych rozszerzono produkcję o tzw. domki holenderskie, a na początku lat dziewięćdziesiątych pojawiły się pierwsze przedstawicielstwa firmy w Polsce (których obecnie jest kilka).

W 1998 roku markę przejmuje Hymer, zachowując jednak nazwę Bürstner. Dzięki rozpoczętej w 2000 roku produkcji zintegrowanych kamperów „I-Elegance” i wprowadzeniu nowej klasy pojazdów kempingowych – częściowo zintegrowany model „T-Avantgarde”, Bürstner stał się producentem ekskluzywnej klasy kamperów. Ze skromnych początków przedsiębiorstwo rozwinęło się w jednego z głównych producentów branży caravaningowej. Aktualnie Bürstner zatrudnia ponad 900 pracowników, którzy produkują ponad siedem tysięcy przyczep i blisko dwa tysiące kamperów rocznie. Na koniec roku obrotowego 2002/2003 firma sprzedała pojazdy kempingowe za blisko 215 milionów euro.

Obecnie marka oferuje pełną gamę pojazdów kempingowych od przyczep przez pojazdy „urban”,  kamperwany, kampery niskoprofilowe, kampery typu kompakt oraz integry.