WYNAJEM KAMPERA

Czy warto?


Blog

Wynajem kampera

pytania i odpowiedzi

Wynajem kampera czy przyczepy kempingowej to świetny sposób na urlop. Nieograniczone możliwości wypoczywania, kontakt z naturą, wolność. Karawaning to pasja, która przede wszystkim dotyczy osób uwielbiających aktywny wypoczynek. Do garażu kampera z pewnością zmieszczą się narty, rowery czy skuter. Wyjazdy pojazdami kempingowymi cieszą się coraz większą popularnością w naszym kraju. Taki urlop nie należy do najtańszych, ale wyjątkowe poczucie wolności, które zapewnia jest warte wydatku. Być może caravaning stanie się twoją największą pasją!

Profesjonalna wypożyczalnia kamperów- gwarancja bezpiecznego wyjazdu.

Obecnie na rynku można znaleźć wiele ofert wynajmu kamperów, często od prywatnych właścicieli. Usługa wypożyczenia pojazdu od osoby prywatnej zwykle jest tańsza, ale czy na pewno bezpieczna? W wielu przypadkach standardowe ubezpieczenie pojazdu nie dotyczy wynajmu, co za tym idzie, w razie kolizji może okazać się niewystarczające. Wykwalifikowane wypożyczalnie posiadają droższe, ale konieczne ubezpieczenie pojazdu kempingowego przeznaczonego na wynajem.

W aktualnej sytuacji bardzo ważne jest również zachowywanie standardów higieny i dezynfekcji pojazdów. Profesjonaliści czyszczą i dezynfekują pojazdy zgodnie z obowiązującymi zasadami. Wiele wypożyczalni kamperów oferuje również usługę ozonowania aut kempingowych.

 

Czy wynajem kampera jest drogi?

Cena za wynajem kampera uzależniony jest zwykle od daty wynajmu pojazdu, a właściwie od „sezonu”, w którym to auto ma być wynajęte. Latem, w wakacje, w święta i długie weekendy ceny wynajmu są zwykle najwyższe, a kolejno w sezonach średnim i niskim (jesień/zima) zdecydowanie  niższe. Większość firm zajmujących się wypożyczaniem kamperów wymaga kaucji zwrotnej i nalicza również dodatkowe opłaty np. za obsługę serwisową, „nadprogramowe” przejechane kilometry etc.  W XCAMP nie lubimy ograniczeń, dlatego nie narzucamy limitów kilometrów 🙂

 

Ile pali kamper? Ile zapłacimy za benzynę?

Średnie spalanie  kamperów  to około 10-11 litrów na 100 kilometrów. Oprócz tankowania paliwa, średnio co około 2000 km należy pamiętać o uzupełnianiu płynu AdBlue (płyn katalityczny- mieszanina mocznika i wody demineralizowanej wpływająca na ograniczenie emisji spalin) w kamperze – koszty takiego płynu są stosunkowo niewielkie – kilka złotych za 1 l.

 

Jaka jest opłata za autostrady za przejazd kamperem?

Opłaty dla kamperów za autostrady są zależne od kraju, przez który przejeżdżamy. Zazwyczaj można nabyć winietę kilkudniową  –  jej koszt ustala odpowiedni organ nadzorczy danego kraju. W których krajach europejskich trzeba się liczyć z opłatami za autostradę dla podróżujących kamperem? Austria, Czechy, Chorwacja, Czarnogóra, Francja, Niemcy, Norwegia, Słowenia, Włochy, Portugalia, Szwajcaria, Hiszpania, Słowacja, Polska.

 

Wynajem czy zakup kampera? Co się bardziej opłaca

Osoby, które wynajmują kampera zwykle zakochują się w karawaningu i zaczynają poważnie myśleć o zakupie własnego pojazdu.

Kamper na własność to spory, ale jednorazowy wydatek. W obecnych czasach pracy zdalnej, pojazd kempingowy może służyć jako mobilny dom, który całkowicie odmieni dotychczasowe życie. Kamper może mieć naprawdę wiele zastosowań np. może być własnością firmy, a jego wynajem może stanowić benefit dla pracowników.

Wynajem daje swobodę jest to z góry określona kwota, którą wydatkujemy jednorazowo. Nie ma dodatkowych ubezpieczeń, a w ciągu roku nie trzeba martwić się o miejsce do parkowania czy postoju pojazdu. Wynajem polecany jest osobą, które chcą się sprawdzić na tego typu wakacjach, to idealna opcja, wykluczająca przeinwestowanie.

 

Wynajmij bezpieczny i komfortowy pojazd z pełnym wyposażeniem kempingowym od XCAMP!