Laika Caravans łączy siły z TEDx!

Firma z Włoch sponsorem jednego z wydarzeń!


Blog

Ważne tematy!

Laika Caravans ogłasza współpracę z TEDx Colle Val d’Elsa, znanym na całym świecie formatem konferencji, którego Laika jest jednym z głównych sponsorów.

TEDx to program niezależnych, organizowanych przez społeczność lokalną wydarzeń, których celem jest dzielenie się ważnymi ideami na tematy równie warte refleksji i zbadania.

Na rzecz zrównoważonej przyszłości!

Zrównoważony rozwój środowiska i związek z regionem to tematy „TEDx New Era”, który odbędzie się w Colle Val d’Elsa (SI) 18 marca 2023 roku. Następnego dnia, 19 marca, zostanie zorganizowany „Fuori TEDx”: wydarzenie o bardziej informującym charakterze, mające na celu podniesienie świadomości na ten temat.

Zrównoważony rozwój środowiska naturalnego to podstawowy aspekt, który wymaga dużej uwagi i zaangażowania ze strony wszystkich obywateli. Wyjątkowość tak ważnego tematu skłoniła organizatorów do podzielenia wydarzenia na dwa dni: pierwszy będzie miał strukturę konferencji – formatu znanego na całym świecie; drugiego dnia obywatele, stowarzyszenia i instytucje będą mogły się spotkać i przedyskutować temat.

Laika od początku wierzyła w ten projekt i jest dumna, że jest jednym z głównych sponsorów imprezy.


Blog

Kilka słów od przedstawicieli Laiki:

„Cieszymy się, że możemy wspierać tak ważne dla naszego regionu wydarzenie, jakim jest TEDx Colle Val d’Elsa, ponieważ wspiera ono wiele tematów, które są zbliżone do wizji naszej marki. W szczególności, znaczenie naszego regionu i znalezienie zrównoważonych sposobów interakcji ze środowiskiem”.

Zrównoważony rozwój jest jednym z motorów napędowych tego TEDx; temat, który łączy się z koncepcją wakacji w przyczepach kempingowych.

Anna Maria Fusi kontynuuje: „Wakacje w przyczepie kempingowej łączą się ze zrównoważonym rozwojem, ponieważ jest to podróż o niewielkim wpływie na środowisko, jak wykazało badanie przeprowadzone przez Uniwersytet w Pizie dotyczące emisji CO2 generowanej przez wakacje w przyczepie kempingowej. Rozpowszechnienie tzw. slow tourism, między innymi, sprawia, że ludzie zwracają większą uwagę na unikanie marnowania wody i energii, na jazdę na rowerze i długie spacery wśród zieleni, zawsze w kontakcie z naturą. „Wolna turystyka” pozwala na delektowanie się lokalną kulturą, odkrywanie małych wiosek i poznawanie autentycznych tradycji tych terenów”.

XCAMP a zrównoważony rozwój!

Jako partner i dealer marki Laika, cieszymy się z działań, które podejmuje ten doświadczony producent kamperów. Sami też dokładamy swoją cegiełkę dla zrównoważonego rozwoju oraz dla ochrony środowiska, ponieważ oferujemy wynajem, który w połączeniu z wyżej wspomnianym „wolnym podróżowaniem”, zmniejsza znacząco negatywny wpływ na klimat.

Jesteśmy też pełni dumy, że współpracujemy z marką, która działa na rzecz zwiększania świadomości w tematach ochrony środowiska oraz zrównoważonego rozwoju.