MARKIZA

Do pojazdu kempingowego


Blog

Markiza - gwarancja udanego relaksu

Markizy zapewniają cień w słoneczne dni. Chronią również przed deszczem i wiatrem. Z dodatkowymi akcesoriami typu zasłony, drzwi, okna, moskitiery i oświetlenie, potrafią szybko zmienić przestrzeń przed pojazdem kempingowym w dodatkową część wypoczynkową.

Aby móc cieszyć się dodatkową przestrzenią niezależnie od pogody mamy możliwość dodania do naszej markizy akcesoriów, które spowodują że powstanie nowa przestrzeń mieszkalna.

Jak sprawdzić, która markiza jest dla Twojego pojazdu?

W prosty sposób możesz sprawdzić jaką markizę powinieneś wybrać. Sprawdź jaki kształt ma bok twojego pojazdu w miejscu gdzie styka się z dachem.

Jeśli Twój pojazd ma zakrzywione górne krawędzie to odpowiednią markizą będzie markiza dachowa.

Jeśli krawędź jest kwadratowa możesz wybrać markizę z montażem ściennym.

Wybierz właściwy adapter, który dopasuje markizę do Twojego pojazdu

Niektóre pojazdy mogą wymagać montażu specjalnego adaptera, aby markiza została zainstalowana. Na tym etapie warto zastanowić się również, czy chcesz, aby markiza miała możliwość domontowania przedsionków lub ścian. Ściany mogą mieć różne kształty, dlatego warto zaopatrzyć się w adapter, który z łatwością dopasuje się do Twojego pojazdu. W takich przypadkach należy dokonać wyboru, czy markiza powinna być dachowa, czy ścienna i zakupić adapter do konkretnego rodzaju markizy.

Jaka długość markizy?

Rozmiar markizy uzależniony jest od długości pojazdu. Im dłuższy pojazd tym dłuższą markizę możemy zamontować. Należy tylko pamiętać, aby długość markizy pozwalała na bezproblemowe otwieranie drzwi wejściowych i uchylanie okien. Najczęściej wybierane długości markiz to 4 i 4,5 m. Przy takiej długości bez problemu możesz cieszyć się zacienionym miejscem z rozstawionym stołem i kilkoma siedziskami.

Markizę możesz w łatwy sposób przekształcić w przedsionek, który dzięki bocznym osłonom pozwoli Ci cieszyć się dodatkową przestrzenią niezależnie od pogody.

W ofercie różnych producentów można znaleźć markizy z nóżkami lub bez, ręczne, rozwijane za pomocą korbki lub automatyczne z wbudowanym silniczkiem. Dostępne są również modele w różnych wersjach kolorystycznych.

Markizę możesz również oświetlić profilami LED, które sprawią, że ciepłe letnie noce spędzisz w urokliwym oświetleniu.

Jak dbać o markizę?

 

Materiał jaki jest wykorzystywany do ochrony przed słońcem jest zazwyczaj bardzo wytrzymały, jednak należy pamiętać, że czasami podmuchy wiatru mogą być bardzo intensywne i zaleca się składać markizę przy dużym wietrze. Aby zapobiec uszkodzeniu przez wiatr w czasie naszej nieobecności, markizę można wyposażyć w zabezpieczenia typu czujnik wiatru, który aktywuje się automatycznie w razie silnego wiatru.

Po zakupieniu odpowiedniej markizy warto pomyśleć o jej konserwacji. W takim przypadku warto zainwestować w zestaw do napraw markiz. Dzięki niemu możesz w pełni przygotować się do życia w drodze. Zestaw naprawczy powinien być odpowiedni do tkanin akrylowych i poliestrowych.

Innym produktem do konserwacji to odpowiedni środek czyszczący, który sprawi, że nawet głęboko wniknięty brud bez problemu zniknie przyprawiając Twojej markizie dawną świetność.

Gdzie kupić markizę?

Markizy oraz odpowiednie do nich akcesoria możesz zakupić w naszej siedzibie.
Jeśli zdecydujesz się na zakup markizy z naszej oferty – nasi eksperci dopasują odpowiedni model do Twojego pojazdu.

Wystarczy zadzwonić: +48 792 306 306
Oferujemy markizy takich renomowanych marek jak: