CARAVANING NA DZIKO

jak to robić?


Charakter

Caravaning na dziko

- jak to robić?

Wyobraź sobie, że budzisz się na pięknej, górskiej polanie. Powietrze jest nieziemsko czyste, z daleka słychać śpiew ptaków… albo pomyśl o budzących Cię szumiących falach oceanu.
Wizja wydaje się niesamowita, choć caravaning na dziko bywa też mniej kolorowy. Jak znaleźć miejsca, aby caravaning na dziko faktycznie odpowiadał wyobrażeniom?

Co to jest dziki caravaning? Caravaning na dziko, to nocleg lub postój kamperem czy przyczepą kempingową w miejscach, które nie są do tego typowo przeznaczone. Unikanie campingów na rzecz pięknych zatok, polan, leśnych dróg. Jak odnaleźć takie miejsca? Pomysłów na szukanie miejscówek, które nie dość, że są darmowe to jeszcze przepiękne jest wiele.

Grupy w mediach społecznościowych i fora internetowe

Media społecznościowe, a szczególnie grupy zrzeszające fanów określonej aktywności, to prawdziwa skarbnica wiedzy. W takim miejscu odnajdziesz naprawdę najlepsze rady dotyczące caravaningu samego w sobie- od porównania, pomocy w wyborze pojazdu kempingowego po praktyczne podpowiedzi również na temat miejsc, które można i warto odwiedzić domem na kołach.

Aplikacje dedykowane caravaningowi

Park4Night to aplikacja, którą można pobrać zarówno na urządzenia iPhone, jak i urządzenia z systemem Android, która dostarcza informacji o miejscach, w których (zgadliście😊) można zaparkować na noc. Jest to zasadniczo baza danych miejsc parkingowych stworzona przez vanliferów dla vanliferów i jest stale aktualizowana, ewoluuje każdego dnia.

StayFree oferuje największą liczbę miejsc vanlife, recenzji i ocen dodanych przez odpowiedzialnych vanliferów. Funkcja filtrowania pozwala znaleźć idealną lokalizację w ciągu zaledwie jednej minuty, otworzyć nawigację i pozwolić nam poprowadzić Cię do celu.

 

Wyszukiwarka Google

Wyszukiwarka, a właściwie same Mapy Google to nieoceniona pomoc w znalezieniu miejsca noclegowego jeśli poruszasz się kamperem lub przyczepą. Widok satelitarny, umożliwia uzyskanie widoku na obraz rzeczywisty okolicy. Ale jak wygląda dobra miejscówka na mapie? Z lotu ptaka o zwykle polana w otulinie drzew, niewielka plaża nad jeziorem, wybrzeże z klifem. Każda z tych miejscówek musi mieć jednak odpowiedni dojazd dla kampera. W tym celu konieczne jest prześledzenie drogi w celu ustalenia czy wjazd będzie możliwy dla pojazdu kempingowego.

Bez przygotowania

Jest to najbardziej ryzykowne rozwiązanie, ale może okazać się równie skuteczne. Polega głównie na zaufaniu własnej intuicji. Jeżeli uważasz, że okolica jest piękna, a droga wydaje się przejezdna, może będzie to świetne miejsce na dziki nocleg. Poczuj się jak podróżnik i odkrywca! Być może odnajdziesz miejcówkę, której jeszcze nikt nie odkrył? Ta oldschoolowa metoda mimo swoich oczywistych wad jest bardzo ekscytująca.

Spanie na dziko, blisko natury to wyjątkowy sposób na caravaning. Odkrywanie nowych miejsc to wspaniała zabawa, a znajdywanie ich gwarantuje wyjątkowe doznania i wspomnienia. Warto jednak zadbać o bezpieczeństwo pojazdu i wszystkich podróżujących. Czujniki, alarm, pasy sztormowe mogą być pomocne podczas postojów na dziko.

#kamperyxcamp